Nawigacja

Wyniki konkursu

Z radością przedstawiamy Laureatów Konkursu na najlepszy projekt społeczny Programu MĄDRZY CYFROWI 2019!

3 równorzędne nagrody dla placówek o wartości 12 tys. zł każda otrzymują:

· Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach za kampanię społeczną „Słowa Krzywdzą”

Spot kampanii obejrzało już ponad 10 tys. osób, akcję wspierają też aktorzy i znane osoby publiczne. Twórcy kampanii mówią: „Chcemy, aby nasz przekaz dotarł do jak najszerszego grona. Chcemy wywołać wśród ludzi refleksję. To, co mówimy jest ważne. Dlatego udostępniajcie i podawajcie dalej.” Kampania cały czas trwa – powstał nowy spot: „Słowa mają moc”, a uczniowie prezentują swój pomysł na kolejnych konferencjach i spotkaniach w kraju i za granicą!

Prezentacja konkursowa
Rozmowa z zespołem

· Szkoła podstawowa w Skomlinie za projekt „Naprawiamy nasze powietrze”

Problem smogu jest bardzo dotkliwy również na terenach wiejskich, więc żeby go rozwiązać, uczniowie powołali lokalną koalicję na rzecz czystego powietrza. Zorganizowali zbiórkę złomu i zdobyli poparcie władz lokalnych, a z pozyskanych środków zakupili miernik smogu i uruchomili specjalną aplikację dostępną dla każdego mieszkańca gminy.

Prezentacja konkursowa
Rozmowa z zespołem

· Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach za projekt „Budowa Ścieżki Rowerowej”

Droga do szkoły prowadząca przy ruchliwej jedzdni może być niebezpieczna, stąd projekt ścieżki rowerowej. Projekt wsparła dyrekcja szkoły oraz władze i mieszkańcy gminy – budowa ścieżki już trwa! Przy szkole powstanie także Miasteczko Ruchu Drogowego.

Prezentacja konkursowa
Rozmowa z zespołem

3 wyróżnienia dla placówek o wartości 6 tys. zł każde otrzymują:

· Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie za projekt „Klub Młodzi dla Świata”

Klub zrzesza młodzież, która chce się spotykać, rozwijać oraz dzielić swoimi pasjami i zainteresowaniami. Zamiast - zgodnie z pierwotnym planem - raz w miesiącu, członkowie klubu spotykają się kilka razy w tygodniu i mają ciągle nowe pomysły na działania, które poprawią jakość życia ich samych i całej społeczności lokalnej.

Prezentacja konkursowa
Rozmowa z zespołem

· Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu za projekt „Odłóż ten telefon”

Akcja “Odłóż ten telefon” odbyła się w kilku restauracjach i kawiarniach na terenie Elbląga. Klienci lokali otrzymywali rabat lub gratis, jeżeli podczas pobytu w lokalu udało im się ani razu nie spojrzeć na ekran smartfona lub innego urządzenia mobilnego.

Prezentacja konkursowa
Rozmowa z zespołem

· Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu za projekt „Dojrzali Juniorzy”

Uczniowie „Jedynki” i seniorzy wspólnie uczestniczyli w warsztatach informatycznych, kulinarnych i zajęciach ZUMBA GOLD. Taka międzypokoleniowa wymiana doświadczeń w miłej i twórczej atmosferze to kolejna „dobra praktyka” do wykorzystania przez inne placówki!

Prezentacja konkursowa
Rozmowa z zespołem

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!

II edycja Konkursu MC

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla Uczestników Programu MC, którzy nie zdążyli nadesłać na Konkurs swoich prezentacji. Fundacja otrzymała zgodę Google.org na przedłużenie programu Mądrzy Cyfrowi do końca marca 2020 roku! Jest to spełnienie postulatów wielu szkół, które – z różnych powodów – przystąpiły do Programu MC później i nie zdążyły zrealizować swoich projektów społecznych. Ogłaszamy zatem II edycję Konkursu na najlepszy projekt społeczny. Tak jak w pierwszej edycji planujemy przyznanie nagród o wartości 12 tys. zł oraz wyróżnień o wartości 6 tys. zł. (o ilości nagród i wyróżnień zdecyduje Komisja Konkursowa). Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem II edycji Konkursu MC. Zgłoszenia prezentacji przyjmujemy do 23 lutego 2020:

Formularz zgłoszeniowy

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Laureatom obu edycji Konkursu MC nastąpi podczas Finału Programu MC, który odbędzie się w marcu 2020 r. (nie w grudniu 2019 r., jak pierwotnie planowaliśmy). Termin uroczystości podamy wkrótce.

Nagrody i wyróżnienia są przeznaczone na zakup pomocy edukacyjnych dla placówek: książek oraz sprzętu komputerowego. Zwycięskie projekty i Zespoły prezentować będziemy na www oraz FB programu MC.